Site rengi

Tasarım

ALTIN 438,88
DOLAR 7,3733
EURO 8,9838
BIST 1.555
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14 °C
Sağanak Yağışlı

Aile Bakanlığından Bayrama Özel 2 Bin TL

Aile Bakanlığı bayram için ödünç 2 bin TL veriyor! Hemen başvuru yapın

Aile Bakanlığından Bayrama Özel 2 Bin TL

Aile Bakanlığı bayram için ödünç 2 bin TL veriyor! Hemen başvuru yapın

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelen son dakika açıklamasına göre vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda pek çok kişiye 2 bin TL Ödünç para verilecek. Ödünç para sistemi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçmiş dönemlerde kullanılan önemli bir sistemdi. Bu yıl ilk defa kullanılacak olan ödünç para sistemi ile ailelere tıpkı gün yapar gibi ödemeler yapılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelen son dakika açıklamasına göre vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda pek çok kişiye 2 bin TL Ödünç para verilecek. Ödünç para sistemi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçmiş dönemlerde kullanılan önemli bir sistemdi. Bu yıl ilk defa kullanılacak olan ödünç para sistemi ile ailelere tıpkı gün yapar gibi ödemeler yapılacak. Günü geldiği zaman ise aile o ödemeyi yapmak zorunda olacak. Kişiler ödünç para sistemi ile beraber günlük harcamalarını, taksitlerini, faturalarını ve borçlarını ödeyebilecek. Bu sayede tüm vatandaşlarımıza önemli bir ödeme modeli yapılmış olacak. Vatandaşlarımızın acil nakit ihtiyaçlarını bir nebze olsun karşılayabilmek adına başlatılan bu kampanya dahilinde vatandaşlarımızın hızlı bir şekilde ödeme yapması gerekecek. Günü geldiğinde ödeme yapmayan acil bir şekilde sistemden çıkartılacak ve mahkeme yolu ile kendisinden ödeme alınacak.

Konut Kredisi Yardımı: Konut Kooperatiflerine ortak olan üyelere konut edinmelerini desteklemek amacıyla istekleri halinde brüt 18.000,00 TL, 30 ay vadeli ve 3.600,00 TL gider karşılığı alınmak üzere yapılan yardımdır. (14.400,00 -TL. net ödeme yapılmaktadır)Konut Onarım Kredi Yardımı: Konutu olan üyelerin konutlarının yangın, sel, deprem, heyelan gibi tabi afetler sonucu zarar görmesi durumunda konutlarının onarımı için istekleri halinde brüt 11.208,00 TL, 24 ay vadeli ve 1.208,00 TL gider karşılığı alınmak suretiyle yapılan yardımdır. (10.000,00 -TL net ödeme yapılmaktadır.)

YARDIM YÖNERGESİNDEKİ İLGİLİ MADDE:

Ödünç Para (İkraz) Yardımları: (28/12/2018 tarih ve 23/50 sayılı Merkez Yönetim Kurulu kararı gereğince Yardım Yönergesinin 8 inci maddesi değiştirilmiştir. MADDE 8-Sandık üyelerine, istekleri halinde Ödünç Para Yardımı(İkraz); Konut kooperatiflerine ortak olanlara, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) veya belediyelerin toplu konut projelerinden iştirak edenlerden kendilerine konut tahsisi yapılanlara kooperatif konutlarının veya toplu konut konutlarının inşaat seviyesinin % 60’a ulaşması şartıyla Konut Edindirme Yardımı; evlerinin yangın, sel, deprem, fırtına ve heyelan gibi tabii afetlerden dolayı (Tasman hariç) zarar görmesi durumunda Konut Onarımı Yardımları yapılır.

AİLE BAKANLIĞI ÖDÜNÇ PARA SİSTEMİ DETAYLARI

a) Ödünç Para (İkraz) Yardımlarını talep eden vatandaşlarda;

  • Farklı bir sisteme, bankaya borçlu olmaması gerekir,
  • 2-Sandıktan alacağı yardım talep formunu gereğince düzenlemiş olması,
  • 3-Çalıştığı iş yerinden, zorunlu üyeler arasından iki kefil göstermesi,
  • Ödünç para sisteminden daha önce para almamış olması,
  • Üyenin aylık net istihkakının, icra, nafaka, temlik, vb. kesintilerinden sonra kalan kısmının, talep edilmesi önemli. Aylık ikraz taksit tutarının iki katından az olmaması, (İkraz talep eden üyenin aylık istihkakının tamamı üzerinde nafaka, temlik veya tedbir var ise lehine nafaka, temlik veya tedbir konulan kişinin, Sandık lehine ikraz borcunun tamamını kaldırdığını gösteren belgenin icra müdürlüklerinden alındığı tarihi takip eden üçüncü ayın sonunda ödünç para yardımı almaya hak kazanırlar),

Şartları aranır.

ÖDEME TABLOSU NASIL?

TutarıVade(ay)Taksit TutarıGider KarşılığıNet Ödenen
5.304.- TL12442.- TL304.- TL5.000.- TL
5.454.- TL

Kaynak 360ilan

Türk Teknolojileri
Türk Teknolojileri
İnternet Teknoloji  Ve Nasıl Yapılacağını Öğrenmek İstediğiniz Diğer Konular İçin
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.